DSC_2610_2
nimi1

MINU LUGU

Ravitseja hing on minus olnud juba nii kaua kui mäletan. Minu armas manala teele läinud vanaema ütles ikka, et hea laps, tule pane käed mu valutavatele põlvedele ja klopi mu selga, siis on hää olla…

Olen oma elus püüdnud ka moodne olla, pikka aega turundusalal töötanud, kuid see mis on ette nähtud, see tuleb varem või hiljem. Ühel hetkel jõuad ikka oma asja juurde, oma juurte juurde, looduse juurde. Nii õppisin aina rohkem enesele küsimusi esitama, vastuseid otsima, maailma ning loodust jälgima ja tunnetama. Ühel hetkel hakkasin mõistma, et elu ei ole ainult see, mida oma silmaga näeme.

Oma elust suure osa olen elanud Tallinnas. Kuid huvid ja arusaamised elust viisid mind 2016. aastal ära Haanimaale. Loodusele lähemale, kohe päris looduse sisse. Minu elupaik on praktiliselt metsas, kus loodus on minu jaoks väga võimas kaaslane ja ravitseja. Mida looduslähedasemalt me elame, seda terviklikumad ja tervemad me oleme. Tean, et tervis ja heaolu on miski, mida tuleb iseseisvalt üles ehitada, keegi teine seda teha ei saa.

Minu teadmiste ja kogemuste pagasisis on tarkusi ning oskusi erinevatest traditsioonidest ning raviviisidest, kuid tegelikult põhinevad kõik ühel või teisel viisil šamanismil. Jõudes teadlikult šamanismini tundsin, kuidas kogu minu vägi ja teadmised sulandusid üheks võimsaks tervikuks. Ja mis kõige tähtsam, leidsin, kui võimas tööriist on šamanism tervendamisel, väestamisel ja inimeste aitamisel.

Tänasel päeval elan suuresti looduse järgi ja looduses, praktiseerides šamanismi ja põlist loodusravi, eriti huvitun põhjala loodusravist, saamide tarkustest ja vanast Hundivaimu traditsioonilisest šamanismist. Šamanism on väga iidne, inimesele kõige loomuomasem praktika, mis on meid kandnud sama kaua kui me Maal oleme eksisteerinud. Šamanistliku maailmavaate kohaselt on inimese heaolu aluseks oma väe eest hoolitsemine. Šamanismi võib nimetada ka väe kasvatamise, kogumise ja tervendamise õpetuseks. Püüan aidata inimesel leida oma kaotatud väge, on selleks põhjuseks siis vaimse või füüsilise keha häda. Vajab keha turgutust või hoopis meel. Pean õigeks inimkehale terviklikku lähenemist, kogu keha on üks tervik ja et olla terve tuleb otsida seoseid ja kõrvalekaldeid kogu vaimsest ja füüsilisest kehast.
Raviviisid mida kasutan põhinevadki peamiselt nendel põlistel traditsioonidel ja šamanismil.

Koos oma õpetaja ja teejuhiga Morsuk Kamiga

Šamanismi ja vaimsel teel olen Mana Ailana Kam  – šamanismi praktik, ravitseja, teejuht ja sinuga kooskõndja Hundivaimu traditsiooni valgel teel. Nime esimese poole – Mana andsid mulle esivanemate vaimud, kutsudes korduvalt minu unenägudes mind selle nimega. Teise poole – Ailana Kam andis mulle vana Hakassia traditsiooni järgi minu õpetaja Morsuk Kam, peale esimese initsiatiooni saamist. Olen saanud initsiatsioonid ja šamaanitöö kutse nii vaimudelt kui õpetajalt.
See kõik mis siin Põlisvägise Hundikojas teoks saab, on küpsenud minus pikka aega. Valitud vaimude ja õpetaja Morsuk Kam-i poolt, olen saanud Hundivaimu traditsiooni järgi Valge tee pühitsuse ning initsiatsiooni seda teed kõndida. Olen selle usalduse eest südamest tänulik ja suure austusega käin seda teed!

Olen šamanismi praktiseerinud pikalt ja loodusega koos elanud vast terve teadaoleva elu. Aga sügavamale läinud sellesse viimastel aastatel, elades ise täiesti metsas. Minu jaoks on šamanism elamise viis loodusega ja looduses toimuvate eluprotsessidega koos, samas rütmis. Kogu šamanistlik tegutsemine ning tajumine lähtub looduslikust eluseadusest ja elueetikast. Šamanistlik ilmavaade tõdeb, et kogu maailm on elav ja hingestatud ning omavahelise energiavõrgustikuga seotud. Elu on püha.

Šamanismi praktiseerimine annab oskused, et tegeleda inimese kõige sügavamate vajadustega, nii tumedate kui ka helgematega. Selle kaudu on võimalik tervendada kaugeleulatuvate hädade algpõhjuseid, et seeläbi taastada oma väge ja terveneda.

Olen ülimalt tänulik, et olen šamanismi teele jõudnud, sest jõudes teadlikult šamanismini tundsin, kuidas kogu minu vägi ja teadmised sulandusid üheks võimsaks tervikuks. Ma sain aru, kui võimas tööriist on šamanism tervendamisel, väestamisel ja inimeste aitamisel. See on südame tee ja see tee on mind valinud ja puudutanud.

Minu peamised õpetajad šamanismi vallas on olnud Põhjala šamanistliku tervendustraditsiooni kandja, Saami teadmanaine Laila Spik ja Hakassia/Tuva iidset Hundivaimu traditsiooni järgiv šamaan Morsuk Kam Austriast, samuti Austraalias sündinud Eesti šamaanipraktik Indra Reinpuu. Minu kummardus ja tänu tuleb kogu südamest, et näitate teed.

amaanipevad-2022-kbveeb-2pev-234_52245414956_o
Koos õpetaja Morsuk Kamiga Šamaanifestivalil õpetusi saamas ja õpetajat tõlkimas
IMG_20230122_213827_892

Teekond

2023 jaanuar – šamanistlikud eraõpetused, Spirit of Wolf peakontoris Austrias, õpetaja šamaan Morsuk Kam

2022 november – Šamanistliku tervenduse süvaõpe Hollandis –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk Kam Austriast

2022 september – Tervendusvägi. Süda ja Hing. Sügisene šamanismilaager Eesti juurtega Austraalia šamaani Indra Reinpuuga.

2022 juuli – Vari ja valgus: Šamanismi Laager Eesti juurtega Austraalia šamaani Indra Reinpuuga.

2022 juuni – Šamanistliku tervenduse süvaõpe –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk – Kam Austriast

2021 november – Ruunide ürgne vägi, jätkukursus – Leesoja nõid, Thule Lee

2021 september Šamanismi laager-seminar  “Dungur – Suure vaimu südametuksed –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk – Kam Austriast

2021 august – Taju. Tunnetus. Rituaalid – Leesoja nõid, Thule Lee

2021 juuni – Samanismi laager-seminar “Elementide vägi ja šamaanipraktikad iseenese ja oma elu väestamiseks” –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk – Kam Austriast

2020 Rahvusvahelise šamanismi kogukonna – Hundivaim – liige (Spirit of Wolf – International shamanic community)

2020 Šamanismi laager-seminar  “Dungur – Suure vaimu südametuksed –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk – Kam Austriast

IMG_20230120_224440_920

2019 – … Osteopraktika, Eesti massaaži- ja teraapiakool, õpetaja Roman Erokhov

2018 – 2020 Tiibeti Traditsioonilise meditsiini terapeudi baaskoolitus, õpetaja Anu Rootalu

2019 Ruunide ürgne vägi – Leesoja nõid, Thule Lee

2018 Põlistarkuste ja Rahvaravi kool, kaaniravi täiendkursus, õpetaja Olena Andrejeva

2017 Šamanismi algtõed ja hinge tagasitoomine, õpetaja Mikk Sarv

2016 Põhjala loodusravi – saami teadmanaine Laila Spik

2013 aastal alustasin õpinguid Rahvusvahelises Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias (International Academy for Traditional Tibetan Medicine) õppides Tiibeti meditsiini ja väliseid teraapiaid. Õpin jätkuvalt edasi. 2015 aastal oli võimalus olla ka praktikal Tiibeti haiglas. Minu suur tänu Tiibeti meditsiini vallas kuulub õpetajatele: Anu Rootalu (Eesti),  Dr Nida Chenagtsang (Tiibet), Dr Alexander Arbuzov (Venemaa), Dr Machik (Tiibet) ja Drukmo Gyal Dakini (Tiibet).

2013 – 2015 Eesti traditsiooniline pärimusmeditsiin ja põlistarkused –  Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia

Hetke tabas DI
Hetke tabas DI
Teadjanaine
error: Content is protected !!