ŠAMANISMI PÕHIMÕTTED JA ALUSTALAD - HUNDIVAIMU VALGE TEE

Uus pikk kursus alustab 4. novembril 2023 Võrumaal. Võimalik etteregistreerimine aadressil taigjaravi[@]manahundikoda.ee.

……………………………………….

Šamanism on inimkonna vanim vaimne viis tervendamiseks ja probleemide lahendamiseks. See on viis, kuidas hoida alal tasakaalu iseendas ning enda ja muu loodu vahel. Algkursuse käigus õpime šamanismi põhimõtteid ja viise, mida põlisrahavas ja šamaanid kogu maailmas on kasutanud tuhandeid aastaid. Ka Põhja-Euroopas on olemas oma šamaanipärimus ning me kõik oleme inimolenditena võimelised toimima šamaani kombel.

Me kohtume seitsmel korral. Kursus sisaldab endas nii teoreetilist kui praktilist osa, mille käigus tutvume traditsioonilise Hundivaimu šamanismi põhimõtetega, räägime ka Põhjala ja meie oma põlisest traditsioonist ning loodusravi põhimõtetest ja viisidest. Räägime kuidas loodusega koos paremini oma eluga toime tulla, leida tasakaalu, kuidas kasutada taimeravi, sõnaravi, häälimist ja trummimist, kõneleme looduse lugemise oskusest, veidi ka traditsiooniliste sümbolite maailmast. Põline tarkus on tihedalt läbipõimunud kohalike uskumuste, mütoloogia ja traditsioonidega. Teeme ka natuke käsitööd ja omale väeesemeid, tööriistasid.

Oma väe avamise ja otsingute retkele saab asuda vaid inimene, kes on selleks tõesti valmis. Oled oodatud, kui sind huvitab iidse ja traditsioonilise Hundivaimu šamanismi tee, Põhjala traditsioonid ning kes soovivad endale kõrva taha panna teadmisi loodusega kooskõlas elamise põhimõtetest.

Esimene kord kohtume 4. novembril, teised kuupäevad juba siis kui kohtume. Kestvus orienteeruvalt 11.00 – 19.00, selle sisse jääb ühine lõunapaus. Kohtumispaik on minu Hundikoda Võru linnas, siseruumis (Räpina mnt 12, III korrus).

Teeme koos rännakuid trummimise saatel, tutvume šamanistlike traditsioonide rituaalidega, õpime otsima ja ära tundma oma väelooma, punume väepaelu ja valmistame hingenuku.

Kevadised kokkusaamised, teeme võimalusel looduses, Haanimaal metsas, minu püstkojas ja väepaigas.

Taastame usu looduse väesse ja iseenda võimesse oma elu paremaks muuta.

Kursuse sisu võib kulgemise käigus muutuda, olenevalt osalejate valmidusest ja kasvamisest, kuid esialgsed läbitavad teemad on järgmised:

* Šamanismist üldiselt muiste ja täna
* Šamaani jõud, suur vaim ja jõuallikad
* Teadmised puudest ja taimedest kui abivaimudest
* Elemendid
* Värvid
* Energiasüsteem, intuitsioon, südamesilm, kolmas silm
* Erinevad šamaanid
* Šamaani töövahendid, riided ja nende tähtsus
* Traditsioonide puhtuse hoidmine
* Väekohad, rituaalide kohad, kohavaimud
* Kaitseamuleti (hingenuku) valmistamine
* Väepaelade punumine
* Šamanismi praktikad ja rituaalid
* Abivaimude leidmine, õpetaja vaim
* Tulerituaal šamanistliku jõu saamiseks ja vaimukuju aktiveerimiseks
* Muutunud teadvuse seisund
* Maailmapuu
* Kosmoloogia
* Šamaanipuhastus, šamaani vari ja allilm
* Šamaani teekond, tootem (väeloom) ja varimaailm
* Šamaanikalender ja rituaalid
* Ohverdused
* Palved südamest
* Looduse lugemine – inspiratsioon vaimudest, kujutlus, oomenid (ended) ja oraaklid (ennustused) looduses
* Väetants
* Valge tee, pühitsus vaimude poolt, kuidas seda teha
* Meie oma põlised loitsud ja rituaalid

————–

Mina kui Mana Ailana Kam. Olen šamanismi praktiseerinud pikalt ja loodusega koos elanud vast terve teadaoleva elu. Aga sügavamale läinud sellesse viimastel aastatel, elades ise täiesti metsas. Minu jaoks on šamanism elamise viis loodusega ja looduses toimuvate eluprotsessidega koos, samas rütmis. Kogu šamanistlik tegutsemine ning tajumine lähtub looduslikust eluseadusest ja elueetikast. Šamanistlik ilmavaade tõdeb, et kogu maailm on elav ja hingestatud ning omavahelise energiavõrgustikuga seotud. Elu on püha.

Ma olen Siberi iidse šamanistliku Hundivaimu traditsiooni „Spirit of Wolf“ kandja, hoidja ja edasiviija. Kuulun ka ise šamanistlikku Rahvusvahelisse Hundivaimu kogukonda ning olen kogukonna Eesti haru hoidja.

Minust rohkem saab lugeda minu lehelt https://www.manahundikoda.ee

Kui tunned, et soovid samuti Hundivaimu valget teed käia, ja põhitõdede kursusel osaleda läbi minu nägemuse ja arusaamise, siis kirjuta oma osalemissoov mulle meilile taigjaravi@manahundikoda.ee . Peale osalemissoovi saamist sinult, saadan sulle vastuse ja  palun sul ka koha kinnituseks teha sissemaks 50 eurot.

Kellel vaja, see tuleb. Siit saab alguse üks uus tee. Oled südamest oodatud kui nii tunned!

Teen kursust väikesele mõnusale grupile, kes omavahel kokku sobivad, seega piiran grupi suurust!

Kursusetasu on 97 eurot ühe korra kohta. Kokku kohtume seitsmel korral. On võimalik tasuda ka kogu kursuse eest korraga.

Kursuse täpse info, mida kaasa võtta jne – saadan neile, kes soovivad osaleda.

 

Mana Hundikoda logo
error: Content is protected !!