OSTEOPAATILINE RAVI

Osteopaatiline ravi peakoljust – ristluudeni pingete, verevarustuse, närvisüsteemi ja funktsionaalsuse taastamiseks.

Kraniaalsüsteem on inimese keskne füsioloogiline süsteem mis ulatub koljust, näost ja suust allapoole, ristluude kaudu õndraluuni ehk sabani. See hõlmab endas aju vatsakesi ja seljaaju kanalit. Kraniosakraalne osteopaatia kujutabki endast manuaalset ravimeetodit, mis sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks. Kraniosakraalne osteopaatia reguleerib kolju, vaagna ja lülisamba struktuuride suhet, normaliseerib kõvakesta pinget ning närvisüsteemi funktsionaalsust (seljaaju vedeliku dünaamikat, ajuverevarustust ja närvijuhtivust). Meetodi abil ravitakse nii ägedaid kui kroonilisi valusid, tundetust, kaela, liigeste ja selgroolülide jäikust ja rühivigu.

Kraniaalsüsteemi funktsioneerimine avaldub kraniaalse pulseerimise rütmina ehk, et seda võiks nimetada “luude pulseerimise või hingamise” rütmiks või ka biovooluks. Koljuluude, lülisamba ja vaagnaluude liikumise amplituut on väga väike, silmaga pea nähtamatu, kuid tuginedes ühe kuulsaima osteopaadi William G.Sutherlandi õpetusele võib veenduda kraniaalsüsteemi luude rütmilises tegevuses. Teraapia tugineb anatoomia, füsioloogia, embrüoloogia ning tänapäevaste neurobioloogiliste ja arengutulemuste leidudel.

Kraniosakraalne osteopaatia sobib igas vanuses patsientidele.

Kuidas ravin?

Selles raviviisis kasutan oma käsi ja mõistust, mille abil valin tehnikad, mis rajanevad elusorganismi toimimise tundmisel ja erinevate individuaalsete seisundite diagnostikal. Osteopaatilise ravi objektiks ei ole üksnes lokaalsed valud, vaid kogu häirete kett, millest tingituna on tekkinud haigusseisund. Keskendun keha kuulamisele ja kraniosakraalsele rütmile (keha vertikaalselt läbivale rütmilisele voolule) otsin selles voolus õiget rütmi/lainetust ning hoiab seda püsimas. Kraniosakraalsel süsteemil on suur enesetaastamise võime ja terapeut saab aidata kraniosakraalsüsteemil taastuda ja organismi sügavuti tervendada. Kraniosakraalses süsteemis on olemas inimese kogu eksistents, haiguslood, hingelis-vaimsed kui ka füüsilised traumad ja vigastused, mis muudavad normaalset rütmi.

Osteopaatilise ravi põhimõte on luua organismis loomulik keskkond kõikide vedelike (vere, lümfi, liikvori ja rakkudevahelise vedeliku) loomuliku liikumise (ehk nn siseelektri juhtivuse) tagamiseks, võimaldamaks organismil iseseisvalt taastuma.

Kogu sessioon toimub suures sisemises vaikuses, mis võimaldab inimesel süveneda endasse, lubada kehal end korrastada ning avada ja väljutada kudedesse kogunenud läbitöötamata kogemustel (näiteks vanad traumakolded).
Seansi ajal lamab patsient mugavalt massaažilaual, terapeut hoiab käsi patsiendi erinevates kohtades keha peal ca 5-10 minutit, tehes väga minimaalset manipulatsiooni ja siis vahetab asendit. Patsient kogeb sügavat lõdvestust.

Järgnevalt leides kehas seisakuid ja valusid, kasutan pehmeid võtteid keha korrigeerimiseks, paikapanemiseks, verevarustuse parandamiseks ja jäikuse eemaldamiseks.

Meie keha – see on sõber ja abiline, kaaslane kogu eluks. Kuidas me teda tihti kohtleme, keha kannatlikkus on piiritu, pole piisavalt sõnu keha headuse  ja vastuvõtlikkuse kirjeldamiseks. Keha on arukas, kuid sellest arusaamiseks ei piisa mõistusest, keha võib vaid kuulata. Patsiendi keha kuulates paneb kranioterapeut selle uutmoodi helisema ja tervist taastama.

Selle teraapia tehnikad on pehmed ja puudutused suhteliselt minimaalsed kuid toime, väga sügav. Seansi ajal võib tunda valuilminguid, sooja- või külmaaistinguid, surisemist, külmavärinaid, avardumise või laienemise kogemust või sügavat lõdvestust. Kraniosakraalteraapiast on abi, mitte ainult füüsilise keha tervenemisel – seansi ajal võivad üles kerkida ka emotsionaalsed blokeeringud (meenuvad sügavad emotsioonid mis on seotud kehaliste aistingutega) ning saavad võimaluse lahustuda ja kaduda.

Sellist teraapiat, soovitan püsivama tulemuse saavutamiseks võtta 5-10 seanssi. See on eraldi teraapia, millele ei lisata massaaži. Kogemused on näidanud, et peale viiendat seanssi hakkavad füüsilised vaevused tuntavalt leevenema ning keha jääb püsima uude tervenenud olekusse.

​Kraniosakraalne osteopaatia aitab leevendada järgmiste näidustuste puhul:

  • mitmesugused valud (sh, peavalud, turjavalud, seljavalud, migreen)
  • unetus, depressioon
  • füüsiliste ja emotsionaalsete traumade järgsed vaevused
  • pinged peas, kaelas, vaagnas
  • stress, hüperaktiivsus
  • elujõu puudumine, kurnatus, läbipõlemine
  • immuunsüsteemi tasakaalutus, korduvad infektsioonid
  • valulik menstruatsioon, menopaus
  • raskused enesereguleerimisel, agressiivsus, kinnisus, hüperaktiivsus
  • tähelepanuhäired, õpi- ja tajuraskused
  • lähedusprobleemid
  • sünniga seotud probleemid, mitteloomulikul teel sünd
  • kaela- ja rindkere jäikus
  • toetuseks erinevates elukriisides, töökaotus, üleminekuajal, leina, lahutuse korral
  • iseenda avastusretkeks
  • füüsiline ja emotsionaalne šokk

Vastunäidustuseks on psühhiaatrilised haigused, peaaju ja seljaaju vigastused, insuldi järgsed seisundid, peaoperatsioonid, kõrge palavik, epilepsia, bipolaarsed isiksusehäired, vähkkasvajad.

Teraapia käivitab kogu organismi isetervenemise protsessi. Toetab aegadel, kui tunned ennast jõuetuna või kui  elus on keerulised perioodid. Teraapia annab sügava lõõgastuse ja uue alguse pingelistel aegadel, mil on vaja ennast korraks välja lülitada, et mitte läbi põleda.

Šamaan
error: Content is protected !!