KAANIRAVI
Kaaniravi ehk hirudoteraapia on vanaaegne loodusravimeetod, mille ajalugu ületab tuhandeid aastat. Tänapäeva teadlaste uuringud kinnitavad samuti kaaniravi efektiivsust.
Kaaniravil on lisaks vere eemaldamise kasule veel muud toimet. Kaan imeb 5 kuni 15 ml verd ja viib nahakülge haakudes verre sadakond bioloogilist toimeainet. Üks tähtsamaid neist on hirudiin – valgulise koostisega aine, mis vähendab vere hüübimist. Seesama toime on meditsiinis väga vajalik, näiteks pärast operatsiooni võivad tekkida veresoontes verehüübed. Lisaks produtseerib kaan süljes aineid, mis mõjuvad valuvaigistavalt.
Kaaniraviks kasutatakse biovabrikus kasvatatud kaane. Kaane kasutatakse üks kord. Pärast hirudoteraapia läbiviimist võib tekkida lümfisõlmede suurenemine ja kaanihammustuskohtade sügelemine. Sellel juhul tuleb rakendada vastavad hügieenilised abinõud. Kaanid on kasulikud paljude tervisehädade korral, näiteks takistavad nad trombide teket, normaliseerivad vererõhku, alandavad vere kolesteroolitaset, takistavad põletikuliste protsesside arengut ja suurendavad organismi vastupanuvõimet. Trombide vältimine on tähtis näiteks veresoonte lupjumise korral.Esmasel konsultatsioonil räägib patsient oma kaebustest ja määratakse koos raviskeem, kaanide paigutus, arv ning raviseansside arv. Ravikuur on tavaliselt 6-10 seanssi, olenevalt haiguse sügavusest ja kestvusest. Krooniline haigus nõuab ka pikemat ravikuuri. Protseduuri pikkus on umbes 1 – 1,5 tundi.