TERAAPIA SÜNNITUSJÄRGSETELE VAEVUSTELE
Rasedus ja sünnitus on imeline ajajärk naise elus, mille kestel toimuvad naise kehas väga suured muutused. Peale sünnitust on naise fookus tihtilugu ainult beebil ja oma keha ning enda heaolu jääb tihti tahaplaanile või unustatakse sootuks.
Sageli ei küsi keegi kuidas on lood Sinuga tegelikult? Kas Sa tunned ennast oma kehas peale sünnitust hästi? Kas Su keha saab igapäevaelus ettetulevate ülesannetega valutult ja hästi hakkama?
Millised on sünnitusjärgselt tekkinud vaevuste (diastaas, väikevaagna organite vigastused jne) füüsilised ja emotsionaalsed tagajärjed?
Kõhu sirglihase lahknemise korral ei tööta konkreetsed lihased tavapärasel viisil. Lihaspingutus ei funktsioneeri korralikult ning kogu ülemine kehasüsteem on tasakaalust väljas. Väikevaagna organite vigastuste korral on samuti häiritud kogu kehasüsteem.
Seda ei pea ükski naine ega ema kannatama – ravi on olemas!
Kõhu sirglihase taastamise üheks loomulikuks ja efektiivseks võimaluseks on teha seda manuaalsel teel. Mina kasutan selleks füsioterapeudi ja ämmaemanda Angela Helleri väljatöötatud tehnikat.
Osteopaatia abil on võimalik panna paika tagasi nii emakat, naba kui ka kõiki teisi väikevaagnas asuvaid organeid, mis raseduse ajal ja sünnitusega on kannatada saanud.
Kõhumassaaž aitab leebelt vabaneda emotsionaalsetest pingetest, leevendab stressi, lõõgastab lihaseid, taastab armkudet (keisrilõike korral), parandab naha elastsust ja samuti aitab taastada väikevaagnas asuvaid organeid, soolte läbikäimist, kõhuorganite probleeme.
Teraapias õpetan oma keha süvalihaseid ja vaagnapõhjalihaseid teadlikult treenima, oma keha liikuvust parandama ja erinevaid sünnitusjärgseid vaevuseid leevendama.
Vajadusel rakendan ka kõhu ja naba teipimist.
Esimesel kohtumisel vestleme, vaatleme, õpime oma keha paremini tundma, kontrollin diastaasi olemasolu, vajadusel kasutan osteopaatiat väikevaagna organite korrigeerimiseks ja pehmet kõhumassaaži. Samuti õpetan mõned tõhusad harjutused, mis just Sind antud ajahetkel kõige paremini aitaksid. Esimene kohtumine kestab u 1,5 tundi.
Järgnevatel kohtumistel liigume oma keha tundmaõppimise, taastamise, tugevdamise ja liikuvuse parandamise teekonnal samm-sammult järjest edasi. Järgneva seansi pikkuse ja viisi lepime juba koos kokku, just nii nagu Sulle kõige parem!