TERVENDAMISED

Praktiseerin põlise loodusravi ja šamanismi alal, kasutan teadmisi saamidelt ja põhjala loodusravi, teen Eesti Pärimusmeditsiinil, Tiibeti Traditsioonilisel meditsiinil  ja traditsioonilisel šamanismil põhinevaid tervendusi.
Põlised raviviisid pole pelgalt rahvameditsiin. See ühendab endas teadmised, oskused ja uskumused sellest, kuidas on siinse maa asukad tuhandeid aastaid oma tervist hoidnud, taastanud ja tohterdanud, ning kohandab neid tänapäeva oludele ja vajadustele.

Koos leiame Sulle sobivaima tervenduse, mis hõlmab endas kas kehapunktide mudimisi, teraapiad, energeetilist ravi, šamanistlikke ravivõtteid või ka toitumise ning eluviisi soovitusi. Inimesele terviklik lähenemine aitab haigusi ennetada ja oma tervist, keha ning vaimu tugevdada.

Välispidistest teraapiatest saab abi lihasvalude, liigesehädade, külmetuse, kõrge vererõhu, nõrga immuunsüsteemi, peavalu, ainevahetushäirete, vereringehäirete, jääkainete kogunemisel organismis, vaimse väsimuse, kurnatuse, depressiooni, unetuse jpt. põhjuste puhul. Šamanistlikud ravivõtted ja energeetiline tervendus aitab parandada nii vaimset kui füüsilist tervist, leida taas tasakaalu, sest keha ja vaim on kõik üks. Vanad traditsioonilised raviviisid aitavad jõuda tõve põhjusteni ja taastada kaotatud tasakaalu ja ühendust loodusega.

DSC_9155~2

ŠAMANISTLIK KEHA MUDIMINE JA RAVI

Šamanistlik keha ravitsemine ja mudimine koosneb põlistest ja traditsioonilistest tehnikatest, mis kasutavad maa ja looduse vägesid vaimu ning keha taasühendamiseks, võimaldades oma terviklikkuses uuesti häälestuda, lasta oma eluenergial taas vabalt voolata ja siseneda teadvuse sügavustesse ning ennast taas armastavalt omaks võtta.

Selline keha töötlus on tunnustatud juba sadu aastaid ning seda kasutatakse lihasvalu kõrvaldamiseks, väsimuse ja pingete vähendamiseks, stressi ja ärevuse maandamiseks ning sügava emotsionaalse puhastuse tagamiseks.

ŠAMANISTLIK TERVENDUS

Šamanistlik tervendamine on seotud keha, vaimu ja hingega. Kohtumise käigus tuvastatakse ja kõrvaldatakse probleemi põhjus. Paljudel tänapäeva probleemidel on psühholoogiline põhjus, mida sageli ei tunnistata või ei osata leida seoseid. Šamanistlikus ravis käsitletakse seda haiguse põhiaspektina ja võib seega mõjutada üldist heaolu.

Negatiivsete mõtete ja tunnete energia mõjutab meie füüsilist heaolu. Kõik on omavahel väga seotud. Need võivad tulla meist endist või väljastpoolt. Need ladestuvad meie energiakehasse raske energia kujul. Negatiivne energia meelitab ligi haigeid vaime, kes energiakehas pesitsevad ja inimesi haigeks teevad. Šamanistliku tervendamise ajal kõrvaldatakse need sissetungijad ja täidetakse energiakeha uue jõuga.

crystals-5047732_1920

ENERGEETILINE RAVI

Energeetiline ravi on teatud kaebusel põhinev ravi, mida teen käte pealepanemise teel teatud keha rahupunktidele ja energiakeskustele. See on konkreetne viis seisakute eemaldamiseks ja energia lisamiseks energeetilises kehas. See energia on elujõud, mida kõik elusolendid, nii inimesed kui loomad, omavad ja on seotud taeva ja maaga. Ma suunan energia takistamatult voolama, mis tagab Sinu enesetervendamise võime aktiveerumise ja energiakeha  täitmise uue jõuga.
Lisaks kätele võin kasutada kive, mineraale, häält, trummi, suitsutamist, moksat ja mitmeid teisi vahendeid, nii kuidas Sinu keha hetkel vajab.

KUIV VÕI MÄRG KUPP

Kupupanek on üks raviviisidest, mis on pidanud vastu sajandite katsumusele. Keskajast, vahest veelgi varasemast ajast pärit ravimeetodit kombineeriti tol ajal aadrilaskmise ja kaanide panekuga. Eestis kasutati vanadel aegadel kuppude panekul sarvi, sest see oli kõige käepärasem vahend.

Kuputeraapia vähendab lihaspingeid ja valusid, soodustab vere ja energia liikumist kanalites, parandab ainevahetusprotsesse, siseorganite tööd ja verevarustust, soodustab toksiinide ja jääkainete eemaldumist, parandab hormonaalset tasakaalu, tõstab immuunsüsteemi võimekust antud piirkonnas, puhastab poore ja nahka, tõstab naha regeneratsioonivõimet, parandab naha funktsionaalset aktiivsust ning eemaldab väliseid haigusetekitajaid. Hästi aitab külmetus- ja hingamisteede haiguste puhul.

2015-11-22-090

HIRUDOTERAAPIA EHK KAANIRAVI

Kaaniravi ehk hirudoteraapia kuulub Eesti Pärimusmeditsiini valdkonda ja on eestlaste pärimusel põhinev looduslik raviviis, mis on kohandatud tänapäeva oludele.

Kaaniravil on lisaks vere eemaldamise kasule veel muud toimet. Kaan imeb 5 kuni 15 ml verd ja viib nahakülge haakudes verre sadakond bioloogilist toimeainet. Üks tähtsamaid neist on hirudiin – valgulise koostisega aine, mis vähendab vere hüübimist. Seesama toime on meditsiinis väga vajalik, näiteks pärast operatsiooni võivad tekkida veresoontes verehüübed. Lisaks produtseerib kaan süljes aineid, mis mõjuvad valuvaigistavalt.

TIIBETI RAVITSEMISED

Tiibeti Traditsiooniline meditsiin (TTM) on üks vanimaid katkematu järjepidevusena praktiseeritavaid meditsiinisüsteeme maailmas, mille vanus on u 3900 aastat. TTM hõlmab teadmisi anatoomia, füsioloogia, embrüoloogia, patoloogia, diagnostika ja terapeutika vallast, kaasaarvatud lai ravimtaimede farmakopöa ning suures valikus välispidiseid teraapiaid.

Tiibeti teraapiad on sügava toimega protseduurid. Eri patsientidel kasutatakse erinevaid õlisid ja tehnikaid olenevalt vaevustest. Eesmärgiks on viia organism tasakaalu. Vajadusel kombineeritakse erinevaid tiibeti teraapiaid (Kunye, moksa, erinevad põletusteraapiad, akupunktuur, horme, kupuravi, teraapia rotangkeppidega, jms).

Teraapiatest saab abi lihasvalude, liigesehädade, külmetuse, kõrge vererõhu, nõrga immuunsüsteemi, peavalu, ainevahetushäirete, vereringehäirete, jääkainete kogunemisel organismis, vaimse väsimuse, kurnatuse, depressiooni, unetuse jpt. põhjuste puhul. Kehapunktide sooja õliga töötlemine sobib hästi meie niiskes ja külmas kliimas haiguste ennetamiseks ja raviks.

Teraapiad

OSTEOPAATILINE KRANIAALSÜSTEEMI RAVI

Osteopaatiline ravi peakoljust – ristluudeni pingete, verevarustuse, närvisüsteemi ja funktsionaalsuse taastamiseks.

Kraniaalsüsteem on inimese keskne füsioloogiline süsteem mis ulatub koljust, näost ja suust allapoole, ristluude kaudu õndraluuni ehk sabani. See hõlmab endas aju vatsakesi ja seljaaju kanalit. Osteopaatia kujutabki endast manuaalset ravimeetodit, mis sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks. Kraniosakraalne osteopaatia reguleerib kolju, vaagna ja lülisamba struktuuride suhet, normaliseerib kõvakesta pinget ning närvisüsteemi funktsionaalsust (seljaaju vedeliku dünaamikat, ajuverevarustust ja närvijuhtivust). Meetodi abil ravitakse nii ägedaid kui kroonilisi valusid, tundetust, kaela, liigeste ja selgroolülide jäikust ja rühivigu. Osteopaatiline ravi tugineb anatoomia, füsioloogia, embrüoloogia ning tänapäevaste neurobioloogiliste ja arengutulemuste leidudel.

KONSULTATSIOON/NÕUSTAMINE

Kui sa ei tea, mis sulle hetkel oleks parim, siis tule julgelt vestlusele, koos leiame sulle sobivaima tervenduse. Vanad, põlised tervendused aitavad jõuda tõve põhjusteni, vestluse käigus leiame just sulle sobiva ja vajaliku raviviisi, et tuua tagasi su elujõud.

Šamaan
error: Content is protected !!