DSC_8116~2 (1)

TERVENDAMINE LÄBI ŠAMANISMI

Minu jaoks on šamanism elamise viis loodusega ja looduses toimuvate eluprotsessidega koos, samas rütmis. Kogu šamanistlik tegutsemine ning tajumine lähtub looduslikust eluseadusest ja elueetikast. Šamanistlik ilmavaade tõdeb, et kogu maailm on elav ja hingestatud ning omavahelise energiavõrgustikuga seotud. Elu on püha.

Šamanismist on tõendeid kõige kaugematest aegadest, ammu enne kõiki teisi usundeid, teooriaid ja religioone. See on iidne, inimkonnale kõige loomulikum ja omasem praktika, mis on sama vana, kui inimkond ise. Šamanism on kui praktiliste teadmiste kogum elust, loodusest, maailmast, vaimsusest, universumist, loomisest ja tervendamisest.

Šamanismi võib nimetada ka väe kasvatamise, kogumise ja tervendamise õpetuseks. Šamanistlik tervendaja rändab muutunud teadvuseseisundis paralleelmaailmades ja lahendab erinevatel põhjustel tekkinud probleeme, et inimene saaks hakata tervenema ning saaks taas pöörduda tagasi oma tõelise väe juurde.

Šamanismi praktiseerimine annab oskused, et tegeleda inimese kõige sügavamate vajadustega, nii tumedate kui ka helgematega. Selle kaudu on võimalik tervendada kaugeleulatuvate hädade algpõhjuseid, et seeläbi taastada oma väge ja terveneda.

Olen ülimalt tänulik, et olen šamanismi teele jõudnud, sest jõudes teadlikult šamanismini tundsin, kuidas kogu minu vägi ja teadmised sulandusid üheks võimsaks tervikuks. Ma sain aru, kui võimas tööriist on šamanism tervendamisel, väestamisel ja inimeste aitamisel. See on südame tee ja see tee on mind valinud ja puudutanud.

Kuva: Sander Burmeister, Šamaanifestival 2023
Kuva: Sander Burmeister, Šamaanifestival 2023
MOV_7344_exported_934~2

Järgin tervendusi tehes iidseid Hundivaimu, Spirit of Wolf, šamanismi traditsiooni, samas kohandades neid meie oma põliste raviviisidega.

Šamanistlik tervendamine on seotud keha, vaimu ja hingega. Kohtumise käigus tuvastatakse ja kõrvaldatakse probleemi põhjus. Paljudel tänapäeva probleemidel on psühholoogiline põhjus, mida sageli ei tunnistata või ei osata leida seoseid. Šamanistlikus ravis käsitletakse seda haiguse põhiaspektina ja võib seega mõjutada üldist heaolu.

Negatiivsete mõtete ja tunnete energia mõjutab meie füüsilist heaolu. Kõik on omavahel väga seotud. Need võivad tulla meist endist või väljastpoolt. Need ladestuvad meie energiakehasse raske energia kujul. Negatiivne energia meelitab ligi haigeid vaime, kes energiakehas pesitsevad ja inimesi haigeks teevad. Šamanistliku tervendamise ajal kõrvaldatakse need sissetungijad ja täidetakse energiakeha uue jõuga.

Kui end ei vabasta nendest energiatest ja koormatest, muutuvad need raskemaks ja suuremaks ning tõmbavad ligi rohkem kahjulikke energiaid, olendeid ja haiguseid. Šamanistliku tervendamise kaudu vabanete kahjulikest jõududest ning täidate oma keha, hinge ja vaimu uute energiatega. Hirmud, stress ja valu võivad vabaneda. Teie vaade muutub selgemaks. Energiakeha määrab inimese kiirguse, mida šamaan kaitseb.

Loomulikult on see lähenemine täiesti erinev läänemaailmas teadaolevast, kuid see on põhjus, miks šamanism on säilinud nii mitmeid tuhandeid aastaid.

IMG_0818
MOV_8877_exported_107414~5

Probleemi põhjuse väljaselgitamine toimub mõtete ning tunnete, samuti füüsilisel ja vaimsel tasandil. Hunditraditsiooni klassikalise šamanismi järgi viiakse seanss läbi erinevate abivahendite abil – sõnad, laul, trumm, erinevad šamanistlikud tööriistad, elemendid, vestlus  jne. Ravi käigus saab teavet üldise seisundi kohta ja näeb füüsilist, psühholoogilist ja vaimset heaolu mõjutavaid jõude.

Šamanistliku tervenduse käigus saab välja selgitada:

  • Möödunud trauma ja sellega kaasnev hingekaotus
  • Haiged vaimud
  • Kahjulikud energiad kui ebaõnne põhjus
  • Esivanemate mustrid ja karma
  • Endiste partnerite ja tuttavate kahjulikud sidemed ja mõjutused
  • Energiavampiirid
  • Lahkunute rahutute hingede mõju
  • Vaimsed lepingud ja ahelad

Šamaanitervendus aitab leevendada kroonilist valu, tugevdada immuunsüsteemi, luua üldist heaolu, suurenda energiataset ja isiklikku väge, soodustab rahulikku und, toob kergust ja rõõmu, annab sisemist rahulikkust ja enesekindlust, meelitab ligi juurde soodsaid asjaolusid, on otseselt seotud elu allikatega, aitab avada intuitsiooni.

Peamiselt teen ravitsemist oma Hundikoja raviruumis Võru linnas või vajadusel ka oma loitsuplatsil kodus metsas. Kohtumise kestus varieerub sõltuvalt probleemist. Kokkusaamised toimuvad tavaliselt kord nädalas ja nii pikalt kui on tarvidust.
Vajadusel lisaks oraakel, soovitused ja nõuanded.

Individuaalse šamanistliku tervenduse vastutasu on alates 70 eurot.
Täpset kestvust ei ole võimalik ette määrata 1h-1,5 tunniga võiksid arvestada.
Selle sisse jääb enne ja pärastine vestlus.

Vajadusel palun kirjuta mulle meilile  ja uuri lähemalt.

mana.ailanakam[@]gmail.com
taigjaravi[@]manahundikoda.ee
 
Mana Ailana Kam | Facebook
Mana Hundikoda | Facebook

Instagram: @mana_ailana_kam

Foto tegi Di
Foto tegi Di
error: Content is protected !!