IIDNE HUNDIVAIMU TRADITSIOON

Traditsioon, milles kogukond end leiab, on šamanism puhtal kujul.
See on siberist pärit šamanismi klassikaline vorm, mida religioonid ei mõjuta. Šamaani vägi ja juhised kanduvad üle põlvkonnaliinil õpetajalt õpilasele. Praktikud teavad, kuidas töötada oma keskkonna jõududega ja oma esivanemate sugupuuga, olenemata sellest, kus te olete või millisest kultuurist te pärit olete. Loodus on ühendav element ja juur, mis võimaldab töötada samamoodi
kogu maailmas ilma välisjõude kutsumata.

Spirit of Wolf
Morsuk Kam, Mana Ailana Kam, Izih Deer Kam Šamaanifestival 2022, Arhailiste Traditsioonide Keskus
Morsuk Kam, Mana Ailana Kam, Izih Deer Kam Šamaanifestival 2022, Arhailiste Traditsioonide Keskus

Oleme pühendunud šamanistliku kultuuri iidse pärandi ja sellega seotud väärtuste säilitamisele kultuuridevaheliselt ja globaalselt.
Oleme pühendunud teadlikkuse loomisele, austuse loomisele planeedi, Emakese Maa ja kõige elava vastu, austuse ja sallivuse loomisele inimestevahelistes suhetes. Austus suure vaimu ja kogu loodu vastu ilusa ja elamisväärse oleviku ja tuleviku nimel, mis teenib inimkonda ja meie lapsi. Oleme sillaks esivanemate juurde ja laseme vanal liinil sellesse uude aega jätkata.

Loome kogu planeedi võrgustiku šamaanidest ja šamaanidest, kes töötavad samal traditsioonilisel viisil. Korraldame iga uue ja täiskuuga kooskõlastatult rituaale, et tervendada meie keskkonda, iseennast ja abivajajaid, aidates samal ajal kaasa meie väärkoheldud Maa-ema taastumisele.

Aktiveerime looduses unustatud jõukohad või loome uusi kohti, kus inimesed saavad energiat nautida. Võrgustikku kuuluvad “Spirit of Wolf” kogukonna liikmed ja sõbrad.
Oleme koos, olenemata kultuurist, riigist või päritolust, Maa ja Taeva laste kaitsjad.

Me seisame vaimse vabaduse ja enesejõustamise eest läbi oma sügava kogemuse. Seisame sõpruse, inimlikkuse ja mitmekesisuse kui suure vaimu teistsuguse väljenduse eest. Me seisame planeedi ressursside vastutustundliku kasutamise ja sellega seotud tegevuste eest looduse suhtes. Me seisame tõe ja selguse eest looduse ja universumi pühade seaduste auks. Me seisame tõelise mina sõnulseletamatu armastuse ja väe eest.

Me kõik oleme vennad ja õed, kes kõnnivad sama taeva all.

Morsuk Kam ja Spirit of Wolf kogukond, Šamaanifestival 2022, Arhailiste Traditsioonide Keskus
Morsuk Kam ja Spirit of Wolf kogukond, Šamaanifestival 2022, Arhailiste Traditsioonide Keskus
Morsuk Kam Eestis õpetusi andmas Šamaanifestivalil 2023, Arhailiste Traditsioonide Keskuses
Morsuk Kam Eestis õpetusi andmas Šamaanifestivalil 2023, Arhailiste Traditsioonide Keskuses

SPIRIT OF WOLF EESTIS

2020. aasta kevadest alates on õpetaja ja Spirit of Wolf kogukonna juht, šamaan Morsuk Kam (Austria) käinud Eestis, Arhailiste Traditsioonide Keskuses šamanistlikke õpetusi ja Hundivaimu traditsiooni teadmisi jagamas. Sellest ajast alates on paljud hakanud järgima ja praktiseerima Hundivaimu traditsiooni. Tasapisi on eestlaste kogukond ja huvi kasvanud, seda on näidanud ka suur huviliste hulk jube mitmendat aastat toimunud šamaanifestivalil Arhailiste Traditsioonide Keskuses.

Aastal 2021 sügisel alustas Mana Ailana Kam oma õpetaja loal ja juhatusel juba uutele huvilistile Hundivaimu teadmiste ja traditsioonide õpetamist ning edasiandmist Eestis, Võrumaal,  Hundikojas. Antakse edasi neid vanu traditsioone ning šamanistlikke baasteadmisi ja oskust kuidas teha šamanistlikku tulerituaali.

2023 aasta jaanuaris oli võimalus käia Austrias, Spirit of Wolf praeguses peakontoris, Hundikoopas. Kohtuda mägede vaimudega ja tunnetada lumemägede tarkust ja õpetusi.
Läbi pühitsuse ja initsiatsiooni andis Spirit of Wolf šamaan ja juht Morsuk Kam edasi usalduse hakata vedama Spirit of Wolf kogukonna haru Eestis. Koondama Eestis olevaid šamanismi huvilisi ja levitama seda vana Hundivaimu traditsiooni Eestis koos meie oma põliste teadmistega. Andma õpetusi neile kellel selleks huvi ja soov. Samuti korraldada kogukonnas ühiseid tulerituaale ja hoida kogukonda koos, praktikuid, õpilasi, šamaane. Hoida koos sõprust ja inimlikkust, vanu traditsioone. Eesti kogukond teeb seda südamega ja hingega, hoides kõiki vanu ja autentseid traditsioone. Sest ühise taeva all oleme kõik üks ja ühenduses loodusega.

Morsuk Kam ja Mana Ailana Kam, Austria
Morsuk Kam ja Mana Ailana Kam, Austria
DSC_5720

Kui tunned Hundivaimu tee kutset ja soovid saada kogukonna liikmeks või soovid asuda Hundivaimu šamanismi õppima, siis võta julgelt ühendust. Kogukonnaga liitumiseks on hea kui oled juba omandanud mõningasi šamanismi baasteadmisi Spirit of Wolf traditsioonis, siis on lihtsam liituda ja aru saada. Samuti on vajalik saata avaldus kogukonna juhile Morsuk Kam, vajadusel küsib ta lisaküsimusi. Tema poolt tuleb ka heakskiit kogukonna liikmeks saamiseks. Mina saan aidata omapoolsete soovitustega ja avalduse koostamisel. Kogukonna reeglid on üldised ja samad, nendega saab tutvuda lehe kaudu, samuti ühineda.

sinine

Spirit of Wolf Eesti tegemiste kohta ja infot koolituste kohta leiad kodulehelt: www.spiritofwolfestonia.ee 
instagrammis: @spiritofwolf_estonia
facebookis: @spiritofwolfestonia

SPIRIT OF WOLF AJALUGU

MORSUK KAM, 
Spirit of Wolf šamaan, õpetaja, kogukonna juht
MORSUK KAM,
Spirit of Wolf šamaan, õpetaja, kogukonna juht
KARAGAI KAM, Spirit of Wolf kogukonna asutaja, šamaan
KARAGAI KAM,
Spirit of Wolf šamaan, kogukonna looja ja asutaja

Spirit of Wolf kogukonna asutas 2010. aastal šamaan Karagai Kam. Alguses tegutses kogukond peamiselt piirkondlikult, pühendudes abi otsivate inimeste tervendamisele. Aja jooksul leiti üha rohkem liikmeid ja tegevusvaldkond levis Abakanist/Siberist suurele osale Venemaast, sealhulgas Moskvasse ja Peterburi. 2012. aastal koos esimese välismaalasest õpilasega Morsuk Kamiga (Günther Kreuzer) on Hundivaimu traditsioon levinud üle kogu mandri Euroopa südamesse. Järgnevatel aastatel kasvas liikmete arv Venemaal ja traditsioon levis edasi. Vahepeal peeti Euroopas pidevalt Noore ja Täiskuu rituaale, et seda traditsiooni avalikkusele tutvustada ja elus hoida. Toimus vanade väekohtade taaselustamine ja loodi mõttekaaslaste võrgustik. 2019. aastal avati Austrias esimene Šamanistliki tervendamise praktika “Hundivaim” väljaspool Venemaad. 2019. aastal külastas Morsuk Kam esimest korda Eesti arhailise kultuuri festivali, sellest ajast alates on tehtud koostööd arhailise keskuse korraldajate ja ruumihoidjatega, sealhulgas Morsuk Kami õpilase Ak Arjaana Kami ja teistega, kes on samuti juba kogukonna liikmed ja hoiavad Hundivaimu traditsiooni elus. Eestis on täna mitmeid Hundvaimu traditsiooni järgi töötavaid tervendamispraktikuid.

Aastal 2020 avas Morsuk Kami õpilane Izih deer Kam (Mirjam Van Donselaar) Hollandis Hundivaimu tervendamise praktika ja seal loodi piirkondlik Spirit of Wolf grupp. Ühendust tunnustati avalikult 2020 aastal Austrias.

Aastal 2022 loobus kogukonna asutaja ja algataja Karagai Kam oma tegevusest kogukonnas ja andis rahvusvahelise kogukonnaliidri positsiooni ja ameti üle Morsuk Kamile.

Toimub edasine võrgustike loomine kogu maailmas ning iidse šamanismi vana pärandit säilitatakse ja viiakse ellu parima tuleviku nimel, armastades emakest maad ja kõiki tema lapsi. Tänaseks on liikmeid juba kaheksateistkümnest riigist.

2023 aasta jaanuaris Austrias, Spirit of Wolf praeguses peakontoris, andis läbi pühitsuse ja initsiatsiooni Spirit of Wolf šamaan ja juht Morsuk Kam edasi usalduse oma õpilasele Mana Ailana Kamile (Merle Liisa Ilves) olla Spirit of Wolf kontaktiks ja hoidjaks Eestis. Et Eestis oleks olema omakeelne paik ja koht, kus jagada infot, toetada Eestis olevaid šamanismi huvilisi ja levitada seda vana Hundivaimu traditsiooni Eestis koos meie oma põliste teadmistega.

Siin on paik kõigile, kel tunne ja side Hundivaimuga – praktikud, õpilased, šamaanid, šamanismi huvilised. See on koht, kus hoida koos sõprust ja inimlikkust, vanu traditsioone. Eesti kogukond teeb seda südamega ja hingega, hoides kõiki vanu ja autentseid traditsioone.

Sest ühise taeva all oleme kõik üks ja ühenduses loodusega.

Spirit of Wolf

Kogukonna tegemistest, õpetustest, liitumisest saad rohkem lugeda spiritofwolf.net kodulehelt või

  Spirit of Wolf Shamans | Facebook

received_1116161009786850~2
error: Content is protected !!