KEHA JA VAIMU TUGEVDAMISEKS, HAIGUSTE ENNETAMISEKS

Sõbrad on küsinud, et millega üks põliseid tarkusi järgiv loodusravi praktik ennast ja oma lähedasi siis haiguste korral ravib ja turgutab. Mõtlesin, et kraamin siis oma rohukapi korraks lauale, ehk leiab keegi siit omalegi tarvilikke mõtteid. Pean ütlema, et oleme väga vähe tõbised olnud, isegi me väike kolmene põnn.
Grippi pole ma oma elus kunagi põdenud, isegi ei tea kuidas see väljenduda võiks….

Kõige peamisel kohal on minu meelest siiski mõtlemine ja maailmavaade. Loodusrahvas nagu me oleme. Minu puhul loeb kindlasti see tarkus, mis on vana ja põline, kõik mis on ajahambale vastu pidanud sajandeid, see kehtib ka tänapäeval. Samuti loodusega kooskõlas elamine-olemine. Hirmude ja paanika najal elada ei saa ja siis tulevad ka haigused.

Mis siis meie pere koduses vitamiini/ravikapis leidub? Peamiselt kodumaine ja oma korjatud, valmistatud, kuid on ka mõningaid välismaiseid tugevdajaid. Alustan paremalt.

1) Meie pesamuna lemmikvitamiin – küüslaugu-sibula mesi. Seda lausa nõutakse. Tugev immuunsuse tõstja, igasugu viiruste hävitaja ja ka hea köharavim. Küüslauk käib ka absoluutselt iga toidu sisse. Selle praadimise mõnus lõhn elamises juba tapab kõik viirused. Ja muidugi viiruste hooajal ka toorelt ise sööme igal hommikul.

2) Suurel hulgal omaenda korjatud ravimtaimi. Antud juhul purgis kopsu – köhatee (paiseleht, mustsõstraleht, iisop, nõmmliivatee, vägihein).

3) Sügavkülma marjavarud/vitamiinid – vaarikas, mustsõstar, astelpaju, jõhvikas. Vaarikas ja mustsõstar ka vajadusel palaviku puhul väga head. Tagavaraks veel kibuvitsasiirup.

4) Endatehtud pässikutinktuur – superabiline misiganes haiguse puhul, kurjade tõbede tõrjuja. Ennetamiseks ja raviks.

5) Kohalik võlujook – handsa (hansa) – hea abiline haiguste ennetamise korral. Üks hea lõuatäis kui tunned, et miski kuskilt justkui kripeldab.

6) Suur purgitäis selitatud võid – milleks see? Sest see on parim, puhtam ja tervislikum rasvaine, millega süüa valmistada. Seda on hea ka igapäevaselt võtta 1 lusikatäis.
Sisaldab Omega-3, lisaks leidub nii D, E ja A-vitamiini kui ka K2 vitamiini, suurendab seedetegevust, klaarib mälu ja teravdab mõistust, pikendab elu, kosutab nõrkasid, suurendab füüsilist jõudu, annab head jumet. Parandab soolestiku tervist. On muide ka laktoosivaba, kellel sellega probleeme. Mina teen ise, kuid on müügil ka kaubandusvõrkudes.

Nüüd siis mitte oma tooted, aga head abilised siiski.

7) Hea abiline kriipivale kurgule – astelpaju-saialille aerosool.

8) Kurkumiini kapslid – hea immuunsuse tugevdaja ja põletike raviks

9) Ilmselt kõigile teada-tuntud viirustetapja, immuunsüsteemi tugevada – sipelgapuukoore tinktuur Pau d’Arco

10) D-3 vitamiin – ilmselt ei pea seletama milleks hea

11) Apilak tabletid – sisaldavad mesilasema toitepiima – üldtoniseeriv, ainevahetust stimuleeriv ja stressitaluvust tõstev. Sobib toitumishäirete korral ja haiguste paranemisperioodil.

Ja viimaseks kadakaoks – Miks? Sest kadakasuits on samuti antiseptilise toimega ja hävitab õhus viiruseid. Ja mulle meeldib väga ka kadaka lõhn.

Olge ikka selge peaga, rõõmsad ja mõnusad!

Hääd tervist!

error: Content is protected !!