NOHU KIIRABI

NOHU

Nohu algstaadiumis võib kasu olla järgmisest vahenditest.

* Kui tunned nohu tulemas, pane kohe kandadele sinepiplaastrid, seo kinni ja pane jalga villased sokid. Kahe tunni pärast võta plaastrid ära ja kõnni natuke aega kiiresti toas ringi. Kõige parem on teha seda protseduuri enne magamaminekut, siis peaks hommikuks nohu möödas olema.

* Söö ära üks küüslauguküüs.

* Lõika sibulalt juurepoolne osa ära ja näri seda 10-15 minutit.

* Määri ninasõõrmeid seestpoolt paar korda päevas sulgja kalanhoe mahlaga või tilguta seda 3-5 tilka ninna.

Kui on siiski nohu võitu saanud, on abi järgmistest vahenditest.

* Lase ninna 3-5 tilka mentoolõli ning määri sellega ka laupa, meelekohti ja nina.

* Peenesta küüslauku ja pange mõlemasse sõõrmesse selle mahlas immutatud vatitampoonid.

* Tilguta mõlemasse sõõrmesse 4-5 korda päevas 3-5 tilka aaloemahla, aja pea kuklasse ja masseeri ninatiibu.

* Soojenda põskkoopaid soolakotiga või kahe keedetud munaga, munad tuleb pärast kasutamist ära visata.

* Soojenda pool klaasi päevalilleõli 30-40 minutit veevannil, jahutage veidi, lisage 1-2 küüslauguküünt ja veerand väikest sibulat, lase 2 tundi seista ja tilguta kurnatud tõmmist paar tilka sõõrmetesse.

* Joo enne magamaheitmist sooja salveikeedust, hoia samal ajal jalgu 5 minutit põlvist saadik soojas sinepivannis või lihtsalt soojas vees. Pärast seda mine kohe voodisse.

PÕSKKOOPAPÕLETIK

* Soe saun – kuum leil vähendab põskkoobaste turset.

* Söö greipi. Neis viljades leidub glutatiooni – antioksüdanti, mis aitab reguleerida põskkoobaste rõhku. Glutatiooni on ka apelsinides, virsikutes, sparglis ja kartulis. Ninatilku kasutage lahjendatult.

* Nuuska korralikult nina, tühjendades vaheldumisi mõlemad sõõrmed. Püüa teha seda hääletult: tugev löristamine ajab bakterid ainult sügavamale põskkoobastesse.

* Söö mädarõigast. Kui mädarõika maitse ei meeldi, hinga seda lihtsalt sisse.

* Loputa nina soolalahusega. See alandab ninaõõne turset, ehkki selle koostisse ei kuulu veresooni ahendavaid komponente. Lahusta pooles liitris keedetud vees teelusikatäis soola (vee desinfitseerimiseks tuleks seda keeta 10 minutit) ja tõmba lahust vaheldumisi mõlemasse sõõrmesse.

* Söö toitu, mis aitab põskkoopaid puhastada: lisa toidule punast pipart, küüslauku. Pipra ja küüslaugu toimel tulvab veri nina ja põskkoobaste limaskesta ning hingamine muutub kergemaks.

* Loobu kääritatud alkohoolsetest jookidest (õlu, vein, siider), sest selles leidub põskkoobast tursumist soodustavaid aineid.

* Masseeri enne uinumist põskkoopaid. Selleks suru nina poole minuti vältel kahelt poolt pöialdega ja lase siis lahti. Tee nii mitu korda, see lihtne manipulatsioon soodustab vere juurdevoolu ning leevendab valu ja põskkoobastes tekkivat raskustunnet.

Kasutatud materjale raamatust “60 haigust”.

error: Content is protected !!